NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiejszą niedzielą kończymy oktawę Wielkanocy. To tak zwana niedziela przewodnia lub biała, a z ustanowienia Kościoła Niedziela Miłosierdzia Bożego. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Zbiórka do puszek na Caritas.
  2. W Niedzielę Miłosierdzia rozpoczną się w naszej diecezji obchody związane z trwającym Kongresem Eucharystycznym, który przeżywany będzie w parafiach całej diecezji. Jego zwieńczenie będzie miało miejsce w Sandomierzu, 26 czerwca uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem kard. Gerharda Mullera.W świątyni parafii pw. Chrystusa Króla w przyszłą niedzielę Mszą św. o godz. 18.00 sprawowaną przez kapłanów naszego dekanatu, rozpoczniemy Kongres Eucharystyczny w naszym dekanacie. W poniedziałek 24.04 procesja z parafii Chrystusa Króla przybędzie do naszej parafii. Naszą stację kongresową rozpoczną Nieszpory o Najświętszym Sakramencie o godz. 17.30, Msza Święta i całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się we wtorek dodatkową Mszą św. o godz. 15.30, po tej Mszy św. przejdziemy w procesji z Najświętszym Sakramentem do parafii św. Barbary, gdzie kontynuowana będzie kolejna dekanalna stacja kongresowa. Zakończenie w ramach naszego dekanatu będzie miało miejsce w dniu 5 maja w parafii OO. Dominikanów. W związku z tą adoracją bardzo prosimy o liczny udział i uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, który dał nam swoje Ciało za życie świata. Grafik adoracji podczas Parafialnej Stacji Kongresu Eucharystycznego jest umieszczony na stronie internetowej parafii oraz podany w ogłoszeniach. Nadmieniamy, że do adoracji w nocnych godzinach oraz w ciągu dnia zaproszeni są parafianie z poszczególnych ulic. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha B.M.
  4. W czwartek w kościele parafialnym adoracja eucharystyczna od godz. 17.30
  5. W niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie w naszych kościołach o godz. 17.30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Weźmy udział w nabożeństwie majowym, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy litanię indywidualnie lub przy kapliczkach, wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze intencje.
  6. Maj jest również miesiącem Pierwszych Komunii; wykorzystajmy ten czas, aby dzieci jak najlepiej do tego wydarzenia przygotować. Pamiętajmy również o tym, że to od rodziców i rodziny zależy, czy dziecko umiłuje życie eucharystyczne. W naszej parafii Pierwsza Komunia święta odbędzie się w niedzielę 15 maja 2022 r. Rocznica Pierwszej Komunii świętej w niedzielę 22 maja 2022 r.
  7. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
  8. Do nabycia jest kolejny numer czasopism: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Mickiewicza za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Wesołej nr 1, 2, 3, 4, 6, 5. i ul. Mickiewicza nr 89, 91, 104, 106: Ziętkowska Beata, Trębińska Krystyna, Majka Ewa, Koczułap Edyta, Zdyrska Lucyna, Maliborska Jadwiga, Stępień Paweł, Motyka Bogusława, Ordyk Anna, Karpiuk Teresa.

Program i grafik adoracji podczas Parafialnej Stacji Kongresu Eucharystycznego – 25 i 26 kwiecień 2022 r.

17.30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
18.00 – Msza Święta
19.00 – 20.00 – Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa
20.00 – 22.00 – Parafianie, którzy nie mogą adorować w wyznaczonych godzinach