UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Na Mszy Świętej o godz.10.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 17.30 nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz.10.30 z kościoła parafialnego wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze usytuowane będą tradycyjnie. Pierwszy ołtarz przy ul. Długosza, drugi przy ul. Budowlanych, trzeci przy kaplicy na ul. Żniwnej, czwarty przy ul. Krzywej. Zakończenie procesji w kościele. Przy dekoracji ołtarzy prosimy o pomoc i zainteresowanie mieszkańców z całej ulicy. Pierwszy ołtarz przygotują parafianie z ul. Długosza, 12 Października, Kamionka, Czerwonego Krzyża. Drugi ołtarz parafianie z ul. Budowlanych. Trzeci ołtarz parafianie z ul. Robotniczej i Żniwnej. Czwarty ołtarz parafianie z ul. Krzywej. Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W niedzielę po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa.
  5. W piątek Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i zakończenie Nabożeństw Majowych.
  6. W sobotę w kościele dojazdowym Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca o godz. 18.00.
  7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci które świętowały Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej za przygotowanie świątyni. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza nr 103, 105, 124 i ul. Orląt Lwowskich nr 1, 3, 4, 6, 5, 7, 8; Brania Grzegorz, Dryło Artur, Michalska Paulina, Martyna Beata, Rawski Zbigniew, Rawski Krzysztof, Stępień Anna, Serafin Beata, Sabat Marian, Łukawska Renata.

VIII NIEDZIELA ZW – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY – 26 maja
7.30 † Juliusz Lombara /28 rocznica/, Zofia Lombara
7.30 † Leokadia, Bolesław, Marek, Zbigniew Zbyradowscy i zmarłych z rodziny Zbyradowskich
9.00 Dziękczynna za dar powołania przez ręce Maryi i Boga Ojca w 23 rocznicę powstania Legionu Maryi z prośbą o dalszą opiekę i błogosławieństwo. Prosimy o modlitwę i intencji rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego brata Anatola Kaszczuka założyciela Legionu Maryi w Polsce.
9.00 W intencji opiekuna duchowego Legionu Maryi ks. Proboszcza.
10.30 Rocznica Pierwszej Komunii Świętej

7.30 † Zofia Watracz int. od Józefa Kaczyńskiego
9.00 † Taida, Józef /9 rocznica/ Zych
10.30 † Danuta Kaczyńska