UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. O godz. 17:30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.

2. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Codziennie w naszym kościele o godz. 17:30 odprawiane jest nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Weźmy udział w nabożeństwie majowym, a jeśli nie możemy być na nabożeństwie, odmawiajmy litanię indywidualnie lub wśród znajomych czy rodziny, polecając Matce Najświętszej wszystkie nasze sprawy.

3. W poniedziałek od godz. 17:00 adoracja Najświętszego Sakramentu przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.

4. W środę nabożeństwo do M. B. Nieustającej Pomocy.

5. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz. 10:35 z kościoła parafialnego wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze usytuowane będą tradycyjnie. Pierwszy ołtarz przy ul. Długosza, drugi przy ul. Budowlanych, trzeci przy kaplicy na ul. Żniwnej, czwarty przy ul. Krzywej. Zakończenie procesji w kościele. Przy dekoracji ołtarzy prosimy o pomoc i zainteresowanie mieszkańców z całej ulicy. Pierwszy ołtarz przygotują parafianie z ul. Długosza, 12 Października, Kamionka, Czerwonego Krzyża. Drugi ołtarz parafianie z ul. Budowlanych. Trzeci ołtarz parafianie z ul. Robotniczej i Żniwnej. Czwarty ołtarz parafianie z ul. Krzywej. Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W niedzielę po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa.

6. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00, spowiedź od godz. 17:00.

7. W sobotę Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w kościele dojazdowym o godz. 18:00

8. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych o godz. 17:30 nabożeństwo czerwcowe.

9. Do nabycia jest kolejny numer tygodnika: „Niedziela”, „Gość niedzielny”.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” rodzicom dzieci rocznicowych za wystrój kościoła. W tym tygodniu prosimy kolejne osoby z ul. Błonie i ul. Ocickiej.