NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Wielki Tydzień – najważniejsze dni w roku liturgicznym. Prowadzą nas one do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Wraz z nadejściem Wielkiego Tygodnia wypełnia się czterdziestodniowe przygotowanie naszych serc przez modlitwę, pokutę oraz uczynki chrześcijańskiej miłości. Chociaż ograniczenia spowodowane epidemią sprawiły, że przezywaliśmy ten czas inaczej, niż w latach ubiegłych, był on owocny w duchowym przysposobieniu się do Misterium Paschalnego. Również jego celebracja wymaga od nas specjalnej dyscypliny.

2. Liturgia Triduum Paschalnego należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

Wielki Czwartek – MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ – pamiątka ustanowienia Najświętszego Sakramentu i sakramentu kapłaństwa. Po zakończonej Eucharystii Ciało Pana Jezusa zostanie przeniesione do Ciemnicy, która symbolizuje Jego modlitwę w Ogrójcu, ból zdrady, pojmanie i uwięzienie – czas opuszczenia i trwogę konania. Eucharystię rozpoczniemy o godz. 18:00. Po Mszy świętej adoracja i możliwość spowiedzi do godz. 22:00.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ – w tym dniu nie ma Mszy świętej. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy od godz. 9:00 i możliwość spowiedzi. O godz. 17:30 Droga Krzyżowa. O godzinie 18:00 rozpocznie się liturgia Męki Pańskiej. Nabożeństwo składa się z liturgii słowa, adoracji krzyża i przyjęcia Komunii świętej. Kończy się złożeniem Jezusa do Grobu. Adoracja i możliwość spowiedzi do godz. 22:00. W naszej świątyni w ołtarzu głównym znajduje się Krzyż cudownie przywiedziony na to miejsce, dlatego adorujmy Go na odległość, przez skłon i modlitwę. Ofiary składane na tacę w tym dniu podczas adoracji krzyża przeznaczone są na Grób Pański w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA.
Adoracja Pana Jezusa w Bożym Grobie od godz. 9:00 i możliwość spowiedzi. W tym roku święcenie pokarmów na stół wielkanocny ma mieć charakter liturgii domowej. Przed śniadaniem niedzielnym błogosławieństwo wypowiada jeden z domowników /tekst na stronie parafialnej/.
Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 18:00.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA
Rezurekcja o godz. 6:00 – tej rano bez uroczystej procesji dookoła Kościoła. Suma o godz. 10:35.
W kościele dojazdowym Msza święta o godz. 9:00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY
Msze święte w kościele parafialnym o godz. 7:30, 10:35, 18:00
W kościele dojazdowym Msza święta o godz. 9:00

NIEDZIELA PALMOWA – 5 kwietnia