UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY

1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach. Kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Dzień Dziękczynienia – zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej. O godz. 17.30 nabożeństwo do Serca Pana Jezusa.
  2. W poniedziałek od godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.
  4. W czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościołów na ulice naszego miasta. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Po Mszy św. o godz.10.30 z kościoła parafialnego wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Ołtarze usytuowane będą tradycyjnie. Pierwszy ołtarz przy ul. Długosza, drugi przy ul. Budowlanych, trzeci przy kaplicy na ul. Żniwnej, czwarty przy ul. Krzywej. Zakończenie procesji w kościele. Przy dekoracji ołtarzy prosimy o pomoc i zainteresowanie mieszkańców z całej ulicy. Pierwszy ołtarz przygotują parafianie z ul. Długosza, 12 Października, Kamionka, Czerwonego Krzyża. Drugi ołtarz parafianie z ul. Budowlanych. Trzeci ołtarz parafianie z ul. Robotniczej i Żniwnej. Czwarty ołtarz parafianie z ul. Krzywej. Od piątku trwa Oktawa Bożego Ciała. Po Mszy św. procesja eucharystyczna. W niedzielę po nabożeństwie do Serca Pana Jezusa.
  5. Spotkanie modlitewne Legionu Maryi w piątek o godz. 16.00 przy kościele dojazdowym.
  6. Spotkanie z kandydatami na ministrantów w środę o godz. 17.00.
  7. Spotkanie scholi w sobotę o godz. 17.00.
  8. 24 czerwca w sobotę planowana jest pielgrzymka parafialna do grobu bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, bł. Róży Czackiej, Sanktuarium Maryjne w Siekierkach, Świątyni Opatrzności Bożej. Koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Czerwonego Krzyża i ul. Przyjaźni za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy z ul. Piaskowej.

IX NIEDZIELA ZW – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIETSZEJ TRÓJCY – 4 czerwca
7.30 † Dziękczynno-błagalna w 98 urodziny Teofili Fortuna o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej
9.00 † Krzysztof Mroziński / 6 rocznica/

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO CIAŁA – 8 czerwca