I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy dziś nowy rok liturgiczny, kolejnym w naszym życiu Adwentem. Można go podzielić na dwie części: najpierw kieruje naszą uwagę na powtórne przyjście Chrystusa na końcu czasów, a następnie przygotowuje nas do świąt Bożego Narodzenia, podczas których czcimy pierwsze przyjście Chrystusa między ludzi. Jest to więc czas świętego i radosnego oczekiwania. Niech to będzie dla nas okres religijnego skupienia, medytacji, pokuty. Modlitwy, umartwienia, wyrzeczenia, rezygnacja z hucznych wesel i zabaw niech pomnażają duchowy skarb Kościoła i będą wyrazem naszego oczekiwania na przyjście Pana. Rozpoczynają się msze adwentowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. Zapraszamy wszystkich parafian zwłaszcza dzieci z lampionami do uczestnictwa w tych tradycyjnych mszach codziennie o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Przed Mszą świętą o godz. 16.30 adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie prowadzona przez Wspólnotę Przyjaciół WSD. W czwartek swego patrona św. Ambrożego czczą pszczelarze. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza święta w ich intencji.
  5. W piątek tj., 8 grudnia – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dnia 27 listopada 1830 roku Matka Najświętsza objawiła się św. Katarzynie, nowicjuszce u sióstr szarytek w Paryżu. Poprosiła wtedy m.in. o wybicie medalika, obiecując, że osoby, które będą go nosić z ufnością otrzymają wiele łask. Tak też się stało, dlatego nazwano go cudownym medalikiem. Godzina Łaski od 12.00 do 13.00. Msza święta w kościele parafialnym o godz. 11.00. Po Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 13.00. Msza święta „Roratnia” o godz. 17.00. W kościele dojazdowym adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 12.00 do 13.00. Msza święta o godz. 13.00.
  6. II Niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie – zbiórka do puszek.
  7. Można nabyć opłatki i Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świecy 12 zł, dużej świecy 25 zł.
  8. Spotkanie scholi w sobotę o 16.00.
  9. Jak co roku zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce „Paczka dla maluszka”.
  10. W piątek przy kaplicy o godz. 15.30 spotkanie formacyjne Legionu Maryi.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Robotniczej i ul. Budowlanych za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy następujące osoby z ul. Budowlanych nr 39D, 39C, 39A, 39B, 39 H, 35, 33A, 33, 33B, 36: Bukowska Elżbieta, Szubstarska Dorota, Janda Sylwia, Kołek Katarzyna, Przeniczny Aneta, Pióro Maria, Szczytyńska Jolanta, Stec Małgorzata, Pióro Agata, Kozłowska Agnieszka,.

I NIEDZIELA ADWENTU – 3 grudnia
7.30 † Maria Kosiorowska int. od Władysławy Zygmunt z rodziną
7.30 † Andrzej Szczytyński /12 rocznica/, Tadeusz Szczytyński
9.00 † Bronisław Sadecki