IV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj przed kościołami miasta kwesta na Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie.
  2. O godz. 14.00 spotkanie opłatkowe Wspólnoty Przyjaciół i Sympatyków Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu.
  3. W poniedziałek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.
  5. W pierwszy czwartek miesiąca w kościele parafialnym modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz adoracja eucharystyczna od godz. 16.30 prowadzona przez Wspólnotę Przyjaciół WSD.
  6. „Przynieśli Dziecię do Jerozolimy, aby Je przedstawić Panu”. Jest to tajemnica Ofiarowania Pańskiego, które będziemy obchodzić w piątek – 2 lutego. My nadajemy temu świętu duży akcent maryjny, bo Polacy zawsze przeżywają Jezusa w łączności z Jego Najświętszą Matką, stąd święto Matki Bożej Gromnicznej. Zapalona świeca jest symbolem Chrystusa – Słońca Sprawiedliwości, które oświeca każdego człowieka przychodzącego na świat, ale to światło zapaliła światu Maryja.
  7. Święto Ofiarowania Pańskiego to również Dzień Życia Konsekrowanego. Siostry i bracia zakonni, podobnie jak Jezus w świątyni jerozolimskiej, ofiarują swoje życie na wyłączną służbę Bogu. To dzień, w którym Kościół zwraca uwagę na wszystkie te osoby, które poszły za głosem powołania i oddały swoje życie na służbę Bogu. Nie zapomnijmy tego dnia o modlitwach za powołanych do życia konsekrowanego. Taca ze święta Ofiarowania Pańskiego dla Wspólnoty Sióstr Klarysek w Sandomierzu. Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 10.30 i 17.00. W kościele dojazdowym o godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź od godz. 16.30.
  8. W sobotę nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca od godz. 17.00 w kościele dojazdowym.
  9. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. 12 Października za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. 12 Października nr 26A, 28, 28A, 28B, 28C, 28D, 28E, 30, 30A, 30B, ; Czachór Stella, Hełmecka Maria, Bukała Ewa, Dul Jolanta, Olech Lidia, Chuchro Halina, Michałeczko Ewa, Kasprowicz Barbara, Bednarz Dorota, Krzyżanowska Edyta.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 28 stycznia
7.30 † Eugeniusz Rawski /rocznica śmierci/, Anna Rawska int. od syna Mieczysława
9.00 † Józef Madej /2 rocznica/

17.00 † Irena Grdeń int. od rodziny Szklarz

SOBOTA – 3 lutego
17.00 † Stanisław Wilk / 10 rocznica/
17.00 Msza Święta i Nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa, które znieważają Maryję w Jej świętych wizerunkach iż za dusze w czyśćcu cierpiące

V NIEDZIELA ZWYKŁA – 4 lutego
7.30 † Stanisław, Lucja Jakuszewscy
9.00 † Lucyna Motyka int. od rodziny Krasoniów z Chmielowa
10.30 † Krystyna, Eugeniusz Madej int. od syna i synowej
17.00 W intencji Rodzin które sprzątały kościół w dniu 2 grudnia 2023r.