PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

1. Dzisiaj drugi dzień świąt i drugi dzień w oktawie Wielkanocy – Wielkanocny Poniedziałek. Liturgiczny okres Wielkanocy będzie trwał aż do Zesłania Ducha Świętego. Ten pierwszy tydzień Wielkanocy, a zwłaszcza jego pierwszy dzień, mają bardzo uroczysty charakter, do tego stopnia, że nie obchodzimy w tym czasie żadnych innych uroczystości. W ten sposób Kościół podkreśla fundamentalne znaczenie zmartwychwstania Chrystusa dla chrześcijaństwa. Cieszmy się więc i radujmy największym cudem Pana Jezusa, który na powrót otwiera nam bramy nieba. Baczmy jednak, aby formy tej radości i kultura naszej zabawy, zwłaszcza w ten lany poniedziałek, były godne i roztropne.
  2. Dnia 2 kwietnia przeżywać będziemy kolejną rocznice śmierci św. Jana Pawła II.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  4. W pierwszy czwartek miesiąca – modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych prowadzona przez Wspólnotę Przyjaciół WSD w Sandomierzu o godz. 17.30.
  5. W pierwszą piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00; spowiedź od godz. 17.30.
  6. Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w kościele dojazdowym o godz. 18.00.
  7. W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przez Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata; Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu zwaną Godziną Miłosierdzia, obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę Świętą o godz. 10.30 i na spotkanie zapraszam Dzieci Pierwszokomunijne.
  8. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Służbie Liturgicznej, druhnom i druhom strażakom, panu organiście i scholii, panu kościelnemu, Różom Różańcowym i wszystkim, którzy ochotnie wzięli udział w liturgii. Słowa wdzięczności dla wszystkich, którzy stworzyli i pomogli stworzyć dekorację kościoła na czas świąt.
  9. Dziś dzień Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej zacnej uczelni. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę na wszystkich mszach przeznaczone są na tę uczelnię.
  10. Serdeczne „Bóg zapłać” wielu osobom za bezimienny dar na kwiaty, dekorację świątyni i potrzeby naszej parafii. Dziękujemy też za ofiary składane przy zakupie baranków wielkanocnych i wszystkie ofiary składane na wsparcie naszej Caritas.
  11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul.Krzywej i ul. Mickiewicza za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Mickiewicza nr 37, 41, 45A, 54, 47 i ul. Granicznej nr 1, 2, 5, 7, 13; Skotnicka Jadwiga, Janeczko Joanna, Kułaga Kamila, Skiba Joanna, Szymańska Beata, Słomka Urszula, Wilk Agata, Świątek Grażyna, Kanclerz Edyta, Burchardt Danuta.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY – 1 kwietnia

SOBOTA W OKTAWIE WIELKANOCY – 6 kwietnia
18.00 † Teofila Fortuna int. od córki Reginy z mężem
18.30 † Krzysztof Bogdan int. od rodziny Smyklów