III NIEDZIELA ADWENTU

1. III tydzień Adwentu – Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Zapraszamy całe rodziny na Msze Święte roratnie codziennie o godz. 17.00.
  2. W poniedziałek od godz. 16.30 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla królów i Pana panów.
  4. W czwartek w kościele parafialnym adoracja eucharystyczna od godz. 16.30.
  5. Odwiedziny chorych i starszych parafian z Komunią i Spowiedzią w czwartek od godź 9.00. Proszę o zgłoszenie pragnących przyjąć sakramenty przed świętami.
  6. Zapraszam parafian do dekoracji choinek w piątek po Mszach Świętych.
  7. Czwarta Niedziela Adwentu w bezpośredni sposób wprowadza nas do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. O godz. 23:30 kolędowe czuwanie przed Bożym Narodzeniem przygotowane i prowadzone przez młodzież ze scholii. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej pasterzy sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zanieśmy im w święta wigilijna świecę „Caritas”, która płonęła w czasie wieczerzy wigilijnej na naszym stole. Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia. Pozostałe Msze św. w Boże Narodzenie – o godz. 7.30, 9.00, 10.35. W kaplicy dojazdowej Pasterka o godz. 22.00.
  8. Można nabyć opłatki i Świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena świecy 12 zł.
  9. Jak co roku zapraszamy do udziału w świątecznej zbiórce „Paczka dla maluszka”.
  10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Budowlanych za sprzątanie kościoła, złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Budowlanych nr 18C, 18D, 16, 17, 17A, 16A, 16B, 14, 14C, 15: Wasiuta Monika, Wasiuta Beata, Kokoszka Krystyna, Zaworska Stanisława, Chronowska Ewa, Lodzik Aleksandra, Kciubawska Edyta, Motyka Elżbieta, Bogdańska Agnieszka, Barnaś Teresa.

III NIEDZIELA ADWENTU – 17 grudnia
7.30 † Maria Korczak int. od sąsiadów z ul. Ocickiej
9.00 † Franciszek Napieracz int. od żony i synów z rodzinami
9.00 † Teresa Maliborska int. od rodz. Borowców i Południaków