IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Czwarta Niedziela Adwentu w bezpośredni sposób wprowadza nas do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. O godz. 23:30 kolędowe czuwanie przed Bożym Narodzeniem przygotowane i prowadzone przez młodzież ze scholii. Liturgiczny obchód pamiątki Narodzenia Chrystusa rozpoczniemy od Pasterki, czyli Mszy Świętej pasterzy sprawowanej o północy. Wcześniej w naszych domach, wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Pod żadnym pozorem nie podawajmy na wigilijny stół alkoholu, a tradycyjnie zachowajmy też wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili. Zanieśmy im w święta wigilijna świecę „Caritas”, która płonęła w czasie wieczerzy wigilijnej na naszym stole. Taca z Pasterki na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia. Pozostałe Msze św. w Boże Narodzenie – o godz. 7.30, 9.00, 10.30. W kaplicy dojazdowej Pasterka o godz. 22.00.
  2. We wtorek Święto Św. Szczepana. Porządek Mszy Świętych niedzielny. Taca na WSD w Sandomierzu.
  3. W związku z Wizytą Duszpasterska od środy Msza Święta sprawowana będzie o godz. 7.00.
  4. W przyszłą niedziele przypada Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem.
  5. W niedziele zakończenie roku 2023. Podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. W kościele parafialnym nabożeństwo dziękczynne o godz. 16.30. W kościele dojazdowym po Mszy Świętej o godz. 9.00.
  6. Dziękujemy za wszelaką pomoc w przygotowaniu świątyni na Świąto Bożego Narodzenia – porządki, ustawianie i ubieranie choinek i szopki.
  7. Serdeczne podziękowanie za ofiary składane przy nabywaniu opłatków i świec „Caritas” jak również za dary dla „Paczki dla maluszka”.
  8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Budowlanych za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Budowlanych nr 13, 13A, 13B, 9C, 9D, 9E, 9G, 10, 11A, 11B; Lis Katarzyna, Padykuła Bogusława, Zych Agnieszka, Trościńska Ewa, Zygmunt Anna, Trościńska Dorota, Belechowicz Elżbieta, Roś Małgorzata, Osmala Teresa, Kańka Marta.
  9. Wizyta Duszpasterska:

• środa 27.12.2023 r. godz. 10.00 Nagnajów:

1 ksiądz – ul. Nadwiślańska, Różana, Partyzantów, Zielona,
      2 ksiądz – Ul. Wisłostrada, Zakładowa, Szewska, św. Józefa

• czwartek 28.12.2023 r. godz. 10.00 Siedleszczany:

1 ksiądz od rodziny Wójcików
      2 ksiądz od rodziny Hudelów

• piątek 29.12.2023 r. godz. 10.00 Ul. Ocicka:

1 ksiądz od jeziora do skrzyżowania
      2 ksiądz od Jagodnika i ul. Błonie

• sobota 30.12.2023 r. godz. 10.00 Ul. Ocicka:

1 ksiądz od skrzyżowania