Niedziela w Oktawie Narodzenia Pańskiego – ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA

1. Święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrując się w ikonę Świętej Rodziny, łatwiej zrozumiemy nasze powołanie do życia w rodzinie. Ona jest wzorem dla naszych rodzin. Pamiętajmy, że zadaniem każdego chrześcijanina jest przede wszystkim troska o własne zbawienie. Dla wszystkich powołanych do życia małżeńskiego i rodzinnego ta troska wyraża się poprzez dobre i przykładne, godne życie w rodzinie i poprzez rodzinę. Prośmy Boga, aby w tych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach różnorakich wrogów nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Zakończenie roku 2023. Podziękujemy Bogu – Dobremu Ojcu w Niebie za miniony czas, za dobro, któregośmy w tym czasie doznali. Przeprosimy za wszelkie błędy i odejścia od miłości. Będziemy również prosić o dalsze błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i naszej Ojczyzny. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie, Boga, wysławiamy” podczas tego nabożeństwa będzie można uzyskać odpust zupełny. W kościele parafialnym Msza święta na zakończenie roku i nabożeństwo dziękczynne o godz. 16.30. W kościele dojazdowym o godz. 9.00.
  2. W poniedziałek tj., 1 stycznia, Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Tego dnia w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie.
  3. W pierwszy piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz. 9.00. Spowiedź w kościele dojazdowym od godz. 16.30. Po spowiedzi Msza święta. W kościele parafialnym spowiedź od 16.30.
  4. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Jest to dzień modlitw w intencji misji. Ofiary w tym dniu złożone na tacę przeznaczone są na misje. Na Trzech Króli od przełomu XV/XVI w. w kościołach poświęca się kadzidło i kredę. Kredą oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Zwykle dodajemy jeszcze aktualny rok. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nabożeństwo Pierwszej Soboty Miesiąca w kościele dojazdowym o godz. 15.00.
  5. W przyszłą niedziele adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” parafianom z ul. Budowlanych za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę. W tym tygodniu prosimy parafian z ul. Budowlanych nr 8, 8B, 8C, 8D, 6B, 6C, 6D, 5, 5A, 2A; Piechowicz Joanna, Rokita Halina, Knap Małgorzata, Wilk Teresa, Smykla Anna, Trofiniak Małgorzata, Stąpór Małgorzata, Soja Anna, Pytel Helena, Gorczyca Zofia.
  7. Wizyta Duszpasterska:

• wtorek 02.01.2024 r. godz. 15.00

ul. Piaskowa: 1 kapłan
      ul. Kamionka: 2 kapłan

• środa 03.01.2024 r. godz. 15.00

ul. Czerwonego Krzyża i ul. Przyjaźni: 1 kapłan
      ul. Długosza: 2 kapłan

• czwartek 04.01.2024 r. godz. 15.00

ul. Orląt Lwowskich: 1 kapłan
      ul. Rolna i ul. Machowska: 2 kapłan

NIEDZIELA ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 31 grudnia
7.30 † Stefania Włodarczyk int. od wnuczki Joanny z rodziną
9.00 † Waldemar Czyż int. od Sołtysa i Rady Sołeckiej Siedleszan
10.30 † Janusz Chuchro /7 rocznica/
17.00 † Halina Poniatowska / 15 rocznica/

PONIEDZIAŁEK – UROCZYSTOŚĆ ŚWIETEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – 1 stycznia
7.30 Dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski do Natki Bożej w 75 urodziny Mieczysława
9.00 † Roman Brniak / 2 rocznica/

7.30 † Eugenia, Henryk Tworek
7.30 † Dariusz Matyka i Zygmunt Grazda i zmarłych z rodziny Grazdów
9.00 † Maria /11 rocznica/, Stefan Malinowskich
10.30 † Marcin Bila int. od wnuczków Nadii, Alana, Oskara, Oliwiera, Aleksandra, Klary
15.00 Msza Święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za bluźnierstwa tych, którzy starają się otwarcie zaszczepić w sercach dzieci obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do Niepokalanej Matki i za dusze w czyśćcu cierpiące.
17.00 † Marianna, Walenty Banasiewiczów i zmarłych z rodziny Banasiewiczów, Jakubików, Tyrałów

NIEDZIELA – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 7 stycznia
7.30 † Stanisława Niezgoda /7 rocznica/